Преследващият рекордна 20-а титла в Англия Манчестър Юнайтед не впечатли с играта си, но въпреки това победи с минималното 1:0 Фулъм в последния мач от програмата на 30-ия кръг във Висшата лига. Автор на така ценното за "червените дяволи" попадение реализира Уейн Рууни в 42-ата минута. Тогава Ашли Йънг центрира отляво по нападението, последва разбъркване в полето на гостите, където опитният Рийзе не се намеси по най-добрия начин, Джони Евънс отне кълбото, пусна го към Рууни, който от изгодна позиция опъна мрежата на Марк Шварцер за 1:0.

За звездата на Юнайтед това беше 17-о попадение в последните му 17 мача във всички турнири. Рууни също така успя да накаже Фулъм за 8-и път, което до момента са правили само Якубу Айегбени, Тиери Анри, Марк Видука и Рууд Ван Нистелрой.

Най-спорната ситуация в срещата беше малко преди последния съдийски сигнал. Дани Мърфи се откъсваше сам срещу Давид Де Хеа след извеждащо подаване, но падна в наказателното поле на домакините, след като в гръб го застигна и закачи Майкъл Карик. Гостите изразиха претенции за дузпа, които обаче не бяха уважени от съдията Майкъл Оливър. Реферът донякъде имаше основание да надуе свирката и да посочи бялата точка, тъй като Карик изобщо не игра за топката.

След постигнатата 23-а победа от началото на сезона във Висшата лига "червените дяволи" събраха актив от 73 точки и оглавиха класирането, като имат с 3 повече от градския съперник Сити, който в събота завърши 1:1 при гостуването на Сток Сити.

Наставникът на шампионите Сър Алекс Фъргюсън не даде шанс за изява на Димитър Бербатов в този мач с Фулъм. Митко беше на резервната скамейка, но не влезе в игра. Титуляри в атака започнаха Рууни и Дани Уелбек, а през втората част на терена се появи и Хавиер Ернандес. За близо половин час игра мексиканският нападател се отчете само с няколко нескопосани отигравания пред вратата на "котиджърс".

Както е известно, в срещата между двата отбора в края на миналата година на Митко му стигнаха само 13 минути, за да вкара на Фулъм. На 21 декември Бербо влезе на терена в 77-ата минута на мястото на Дани Уелбек и в 90-ата заби попадението за крайното 5:0 след асистенция на Антонио Валенсия.

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД - ФУЛЪМ 1:0
1:0 Уейн Рууни (42)

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД: Давид Де Хеа, Рафаел Да Силва, Джони Еванс, Рио Фърдинанд (74-Крис Смолинг), Патрис Евра, Майкъл Карик, Антонио Валенсия, Райън Гигс, Ашли Йънг, Уейн Рууни (79-Пол Скоулс), Дани Уелбек (63-Хавиер Ернандес)
Резерви: Бен Амос, Бил Джоунс, Крис Смолинг, Пол Скоулс, Том Клевърли, Хавиер Ернандес, Димитър Бербатов

Арсенал – Астън Вила 3:0
1:0 Киърън Гибс (16), 2:0 Тио Уолкът (25), 3:0 Микел Артета (90+3)
24.03.12
17:00 ч.
Болтън – Блекбърн 2:1
1:0 Дейвид Уитър (29), 2:0 Дейвид Уитър (35), 2:1 Стивън Н'Зонзи (56)
24.03.12
17:00 ч.
Ливърпул – Уигън 1:2
 0:1 Шон Малоуни (30-дузпа), 1:1 Луис Суарес (48), 1:2 Гари Колдуел (63)
24.03.12
17:00 ч.
Норич – Уулвърхемптън 2:1
0:1 Матю Джарвис (25), 1:1 Грант Холт (26), 2:1 Грант Холт (45+1 - дузпа)
24.03.12
17:00 ч.
Съндърланд – КПР 3:1
1:0 Никлас Бендтнер (41), 2:0 Джеймс Макклийн (70), 3:0 Стефан Сосеньон (76), 3:1 Тайе Тайво (79)
24.03.12
17:00 ч.
Суонзи – Евертън 0:2
0:1 Лейтън Бейнс (59), 0:2 Никица Йелавич (76)
Уест Бромич – Нюкасъл 1:3
0:1 Папис Демба Сисе (6), 0:2 Хатем бен Арфа (12), 0:3 Папис Демба Сисе (34), 1:3 Шейн Лонг (52)