Севернокорейският Рууни Йон Тае Се вкара победния гол за Бохум при успеха с 2:1 над Оснабрюк в мач от 16 кръг на Втора бундеслига.

Хансен даде аванс на гостите в 18-ата минута, но Бохум изравни чрез Махир Шаглик в 68-ата след асистенция на Тае Се. Четири минути по-късно кореецът вкара победния гол за тима си.

Йон Тае Се вече има осем попадения от началото на сезона. Това е първата му година в Европа, след като през лятото бе привлечен от Кавазаки Фронтале. Рууни от КНДР направи впечатление с изявите си по време на Мондиал 2010.

Бохум заема девето място в класирането с 25 точки, докато Оснабрюк е на 16-а позиция с 15.

Валери Домовчийски не бе в групата на Херта за победата с 2:0 над Ерцгебирге (Ауе). Това бе първи успех за берлинчани след три поредни загуби.

Триумфът над лидера в класирането до този кръг дойде с попадения на Леван Кобиашвили от дузпа и Пиер-Михел Ласога. Успехът качи Херта на второ място с 32 точки, колкото има и лидерът Аугсбург. Ерцгебирге вече е трети с 31./БЛИЦ