С човек по-малко Спартак (Москва) направи домакинско 2:2 с шампиона Зенит в мач от 26 кръг на руската Премиер лига.

Спартак откри резултата в 22-ата минута, когато Де Зеув изведе Еменике срещу Малафаев. Върналият се Анюков не позволи на нигериеца да се разпише, тъй като сам прати топката във вратата на тима си.

В 39-ата минута Александър Кержаков изведе Дани в чисто позиция и португалецът изравни резултата. Три минути по-къснто Зенит остана с човек повече. Пареха получи червен картон, след като при единоборство удари Кержаков.

Две минути след почивката Зенит се възползва от численото си предимство и поведе в резултата. Кержаков се оказа непокрит на задната греда след диагонално центриране на Роман Широков.

Десет минути преди края Ейдън Макгийди надскочи двама съперници, овладя топката и я подаде в центъра на наказателното поле, където Велитон се разписа с удар от 10 метра.

Въпреки изгубените две точки Зенит запази първото си място в класирането, тъй като ЦСКА (Москва) направи 0:0 като гост на Кубан. Тимът от Санкт Петербург е лидер с 53 точки, две пред “армейците”. Спартак (Москва) е четвърти с 46./БЛИЦ