Българският национал Стилиян Петров игра едно полувреме за Астън Вила при домакинската загуба с 1:2 от Тотнъм в мач от 19 кръг на Висшата лига.

Петров бе резерва, но се появи на терена след почивката на мястото на Джонатан Хог. Капитанът на националния отбор не бе играл от два месеца, след като получи контузия на мача със Съндърланд.

Двата гола за Тотнъм бяха реализирани от завърналия се след контузия Рафаел ван дер Ваарт. Марк Олбрайтън върна едно попадение за Астън Вила 8 минути преди края.

От 25-ата минута „шпорите” бяха с човек по-малко заради червения картон на Джърмейн Дефоу заради удар с лакът срещу Джеймс Колинс. Въпреки численото си предимство домакините не успяха да стигнат до победата.

За седма поредна година Тотнъм спечели мача си от кръга след Коледа. „Шпорите” и Астън Вила играха на „Боксинг дей” и през 2006 г., когато лондончани с Димитър Бербатов победиха „виланите” и Стилиян Петров с 2:1./БЛИЦ

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА - 19 КРЪГ
От 26 декември (неделя)
Фулъм - Уест Хям 1:3
1:0 Аарън Хюз (11), 1:1 Карлтън Коул (37), 1:2 Фредерик Пикион (45+1), 1:3 Карлтън Коул (73)

Блекбърн - Сток Сити 0:2
0:1 Роберт Хут (51), 0:2 Марк Уилсън (90+3)

Блекпул - Ливърпул - ОТЛОЖЕН
Баланс: 41 мача, 14 победи за Блекпул, 9 равенства, 18 победи за Ливърпул

Болтън - Уест Бромич 2:0
1:0 Матю Тейлър (40), 2:0 Йохан Елмандер (86)

Евертън - Бирмингам - ОТЛОЖЕН
Баланс: 117 мача, 59 победи за Евертън, 34 равенства, 24 победи за Бирмингам

Манчестър Юнайтед - Съндърланд 2:0
1:0 Димитър Бербатов (5), 2:0 Димитър Бербатов (57)

Нюкасъл - Манчестър Сити 1:3
0:1 Гарет Бари (2), 0:2 Карлос Тевес (5), 1:2 Анди Керъл (72), 1:3 Карлос Тевес (81)

Уулвърхемптън - Уигън 1:2
0:1 Уго Родайега (9), 0:2 Том Клевърли (20), 1:2 Стивън Флетчър (87)

Астън Вила - Тотнъм 1:2
0:1 Рафаел ван дер Ваарт (23), 0:2 Рафаел ван дер Ваарт (67), 1:2 Марк Олбрайтън (82)