Шампионът Байерн обърна драматично като гост Хофенхайм с 2:1 в среща от втория кръг на германската Бундеслига и запази лидерската си позиция във временното класиране.

Изненадващо домакините поведоха още в 9-ата секунда, когато Давид Алаба допусна фрапантна грешка в отбраната на баварците и Кевин Фоланд се възползва, разписвайки се за 1:0. Така нападателят на Хофенхайм изравни рекорда за най-бърз гол в германския елит. През август миналата година нападателят на Байер (Леверкузен) Карим Белараби също се разписа в 9-ата секунда в мач срещу Борусия (Дортмунд). Тогава аспирините спечелиха с 2:0 при визитата си на „Сигнал Идуна Парк”.

Байерн изравни в 41-ата минута, когато след центриране на Дъглас Коста топката стигна до Томас Мюлер, който бе точен за 1:1, а интересните моменти предстояха през втората част. В 73-ата минута Жером Боатенг извърши нарушение за дузпа и бе изгонен, получавайки втори жълт картон. Полякът Еуген Полански от домакините обаче пропусна от бялата точка.

Дори с човек по-малко на терена баварците бяха по-активни в заключителния четвърт час и търсеха повече победата. Марио Гьотце записа няколко добри извеждащи подавания, а Левандовски нацели гредата след удар с глава, преди да се разпише в последната 90-ата минута за крайното 2:1 полза на баварците.

След успеха си Байерн остава лидер във временното класиране с 6 точки. Хофенхайм е на 15-о място без точков актив.