Кайзерслаутерн записа домакинско 1:1 срещу Кьолн в мач от 18 кръг на Бундеслигата, макар че 50 минути игра с човек по-малко.

Българският нападател Илиян Мицански не бе в групата на “червените дяволи”, а домакините останаха с човек по-малко заради червения картон на Лакич в 39-ата минута.

Кьолн откри резултата в 29 минута, когато Лукас Подолски се възползва от грешка в защитата на Кайзерслаунерн. Шест минути след почивката Ян Моравек изравни.

До края на мача и двата тима имаха чисти положения за гол, като при едно от тях защитник на “червените дяволи” изби топката от голлинията, след като Подолски прехвърли вратаря Зипел./БЛИЦ

ГЕРМАНИЯ, БУНДЕСЛИГА - 18 КРЪГ
От 14 януари (петък)
Байер (Леверкузен) - Борусия (Дортмунд) 1:3

0:1 Кевин Гроскройц (49), 0:2 Кевин Гроскройц (53), 0:3 Марио Гьотце (55), 1:3 Щефан Кислинг (80)

От 15 януари (събота)
Волфсбург - Байерн 1:1
0:1 Томас Мюлер (7), 1:1 Саша Ритер (86)

Вердер - Хофенхайм 2:1
1:0 Клаудио Писаро (37), 1:1 Борис Вукчевич (87), 1:1 Торстен Фрингс (90)

Нюрнберг - Борусия (Мьонхенгладбах) 0:1
0:1 Роман Нойщедтер (8)

Сант Паули - Фрайбург 2:2
1:0 Мариус Еберс (13), 1:1 Папис Сисе (61), 2:1 Джералд Асамоа (68), 2:2 Папис Сисе (75)

Щутгарт - Майнц 1:0
1:0 Мартин Харник (79)

Шалке 04 - Хамбургер 0:1
0:1 Рууд ван Нистелрой (52)