Катания загуби от лидера Милан с 0:2 в среща от 22-ия кръг на италианската Серия „А”. След оспорвано първо полувреме двата тима не можаха да си отбележат гол и се оттеглиха на почивка при 0:0.

Новото попълнение на „росонерите” Марк Ван Бомел остави своите съотборници с човек по-малко в 54-а минута, когато получи втори жълт картон и бе изгонен от рефера. Тогава вместо сицилианците да вземат инициативата и да спечелят срещата, те получиха гол. Златан Ибрахимович стреля в 58-ата минута от пряк свободен удар, вратарят изби, но при добавката Робиньо прати топката в мрежата за 0:1.

Домакините се опитаха да стигнат поне до точка, но пет минути преди края те получиха втори удар. Робиньо с чудесен пас изведе Ибрахимович на точката на дузпата, от където шведът прати топката в мрежата на Андухар за крайното 0:2.

След успеха си Милан събра актив от 47 точки и увеличи преднината си на 7 точки пред преследвачите Наполи и Лацио. Наполи обаче е с мач по-малко, като утре посреща на своя „Сан Паоло” тима на Сампдория. След загубата днес Катания остана на 16-о място с 22 точки. /БЛИЦ