Севиля отговори на отпадането си от Кралската купа от третодивизионния Расинг (Сантандер) и в мач от 17 кръг на Примера дивисион се наложи с 2:1 над Виляреал като гост.

Иван Ракитич се завърна в игра за андалусийския тим и се отчете с две асистенции. Той даде дълъг пас на Хуан Торес за първия гол в мача в 24-ата минута, а в 71-ата подаде и за попадението на Карлос Бака. Това беше осми гол за сезона на Бака, който преди това удари и греда.

Виляреал вкара почетното попадение в 89-ата минута, когато Жереми Пербе беше точен от дузпа, отсъдена за фаул на Хуан Торес срещу Жауме Коста. Торес получи червен картон. Това беше едва втората домакинска загуба на “жълтата подводница” през този сезон.

Виляреал - Севиля 1:2
0:1 Хуан Торес (24), 0:2 Карлос Бака (71), 1:2 Жереми Пербе (89-дузпа)
21.12.13
19:00 ч.
Бетис - Алмерия
Баланс: 4 мача, 2 победи за Бетис, 2 равенства
21.12.13
21:00 ч.
Атлетико (Мадрид) - Леванте (TV+ "Булсатком")
Баланс: 16 мача, 10 победи за Атлетико (Мадрид), 2 равенства, 4 победи за Леванте
21.12.13
23:00 ч.
Гранада - Реал Сосиедад (Филм+ "Булсатком")
Баланс: 32 мача, 13 победи за Гранада, 6 равенства, 13 победи за Реал Сосиедад
22.12.13
13:00 ч.
Еспаньол - Валядолид (Филм+ "Булсатком")
Баланс: 76 мача, 32 победи за Еспаньол, 22 равенства, 22 победи за Валядолид
22.12.13
18:00 ч.
Хетафе - Барселона (Филм+, Филм+ HD "Булсатком")
Баланс: 18 мача, 2 победи за Хетафе, 3 равенства, 13 победи за Барселона
22.12.13
20:00 ч.
Атлетик (Билбао) - Райо Валекано (Филм+ "Булсатком")
Баланс: 28 мача, 13 победи за Атлетик (Билбао), 8 равенства, 7 победи за Райо Валекано
22.12.13
22:00 ч.
Селта - Осасуна
Баланс: 36 мача, 18 победи за Селта, 5 равенства, 13 победи за Осасуна
22.12.13
22:00 ч.
Валенсия - Реал (Мадрид) (Филм+, Филм+ HD "Булсатком")
Баланс: 156 мача, 43 победи за Валенсия, 30 равенства, 83 победи за Реал (Мадрид)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.