Атлетик (Билбао) не успя да се възползва от численото си предимство и направи само 1:1 като гост на Виляреал в мач от 28 кръг на Примера дивисион. Домакините играха в последните 25 минути от двубоя с човек по-малко.

Вратарят на „жълтата подводница“ Серхио Асенхо спаси дузпа на Ариц Адурис в 40-ата минута. Две минути след почивката Томас Пина даде аванс на Виляреал след пас на тийнейджъра Оливер Торес.

Мачът се обърна, след като защитникът на домакините Габриел получи втори жълт картон в 66-ата минута. Седем минути преди края Адурис се реваншира за пропусната дузпа и изравни след удар с глава.

Десет кръга преди края Атлетик (Билбао) е на четвърто място с 52 точки, на шест пред баския противник Реал Сосиедад. Виляреал е шест с 46 точки, една повече от седмия Севиля.

Виляреал – Атлетик (Билбао) 1:1
1:0 Томас Пина (47), 171 Ариц Адурис (83)

ИСПАНИЯ ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 28 КРЪГ
14.03.14
22:00 ч.
Хетафе – Гранада 3:3
1:0 Чиприан Марика (7), 1:1 Иван Санчес (35), 2:1 Лисандро Лопес (39), 2:2 Юсеф Ел Араби (62), 3:2 Анхел Лафита, 3:3 Юсеф Ел Араби (77)
Райо Валекано – Алмерия 3:1
1:0 Буено (38), 2:0 Хоакин Ларивей (57), 2:1 Сориано (72), 3:1 Хоакин Ларивей (77)
Барселона – Осасуна 7:0
1:0 Лионел Меси (18), 2:0 Алексис Санчес (22), 3:0 Андрес Иниеста (34), 4:0 Лионел Меси (63), 5:0 Кристиан Тейо (78), 6:0 Лионел Меси (88), 7:0 Педро Родригес (90)
16.03.14
20:00 ч.
Севиля – Валядолид 4:1
1:0 Иван Ракитич (23-дузпа), 2:0 Кевин Гамейро (41), 3:0 Кевин Гамейро (66-дузпа), 4:0 Диего Фигерас (74), 4:1 Хави Гера (77)