Интер остана без двамата си централни защитници по време на нулевото равенство със Сампдория в мач от 25 кръг на Серия „А”. Това е третото поредно реми за италианските шампиони в първенството.

По този начин „нерадзурите” дадоха възможност на втория в подреждането Рома да съкрати изоставането си на пет точки, ако в неделя се наложи над Катания. През седмицата на Интер предстои мач с Челси в Шампионската лига.

Валтер Самуел задържа Никола Поци за ръката докато бе последен в защита и получи червен картон след 30 минути игра, а десет минути по-късно Иван Кордоба получи втори жълт картон.

Четвъртият в класирането Сампдория не успя да се възползва от численото си предимство, а през второто полувреме остана с 10 души. Джампаоло Пацини бе отстранен за втори жълт картон, а Интер имаше по-добрите възможности след почивката./БЛИЦ

ИТАЛИЯ, СЕРИЯ „А”, 25 КРЪГ
От 20 февруари (събота)
Дженоа – Удинезе 3:0
1:0 Роберт Акуафреска (30), 2:0 Роберт Акуафреска (53-дузпа), 3:0 Родриго Паласио (64)