Манчестър Сити постигна победа с класическото 3:0 над Уигън в последната среща от 32-ия кръг на Висшата лига. Така "гражданите" събраха 56 точки и изпревариха Ливърпул за петото място. "Мърсисайдци" са с 54, а Уигън остана на 16-ата позиция с 31 точки.

Българският национал Мартин Петров все още лекува контузия и пропусна двубоя. Над всички бе Карлос Тевес, отчел се с хеттрик. Аржентинският нападател успя да забие трите гола във вратата на Уигън само за 12 минути - 72-ата, 74-ата и 84-ата. Така Тевес вече има 19 гола във Висшата лига този сезон и изостава само от Уейн Рууни (26), Дидие Дрогба (24) и Дарън Бент (20).

От 55-ата минута до края на срещата гостите играха в намален състав, тъй като капитанът Гари Колдуел бе изгонен с червен картон. /БЛИЦ

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА, 32 КРЪГ

От 27 март (събота)
Бирмингам – Арсенал 1:1
0:1 Самир Насри (81), 1:1 Кевин Филипс (90+2)
Челси – Астън Вила 7:1
1:0 Франк Лампард (15), 1:1 Джон Карю (28), 2:1 Франк Лампард (44-дузпа), 3:1 Флоран Малуда (57), 4:1 Франк Лампард (62-дузпа), 5:1 Флоран Малуда (68), 6:1 Саломон Калу (83), 7:1 Франк Лампард (90+1)

Хъл Сити – Фулъм 2:0

1:0 Джими Булард (16-дузпа), 2:0 Крейг Фейгън (48)

Тотнъм – Портсмут 2:0

1:0 Питър Крауч (27), 2:0 Нико Кранчар (41)

Уест Хям – Сток Сити 0:1

0:1 Рикардо Фулър (69)

Болтън – Манчестър Юнайтед 0:4

0:1 Джейлойд Самюъл (38-автогол), 0:2 Димитър Бербатов (69), 0:3 Димитър Бербатов (78), 0:4 Дарън Гибсън (82)