След два безуспешни кръга шампионът Байерн се върна на пътя на победата, печелейки с 2:0 при визитата си на Щутгарт в своеобразно дерби на Южна Германия от 20-ия кръг на Бундеслигата. Това бе първи успех за играчите на Хосеп Гуардиола от началото на тази година.

Баварците взеха инициативата от самото начало, но едва в 41-ата минута поведоха в резултата, след като Мичел Вайзер изведе Ариен Робен, който вкара първия гол в мача.

През втората част в 51-ата минута австрийският бранител Давид Алаба удвои преднината на гостите, които доиграха спокойно срещата и записаха 13-и пореден успех над швабите във всички турнири.

След победата си Байерн продължава да е убедителен лидер с 49 точки. Щутгарт се смъкна на последното 18-о място с 18 точки.

Волфсбург – Хофенхайм 3:0
1:0 Бас Дост (3), 2:0 Кевин де Бруйне (28), 3:0 Кевин де Бруйне (84)
07.02.15
16:30 ч.
Майнц – Херта 0:2
0:1 Йенс Хегелер (35-дузпа), 0:2 Рой Бееренс (42)
07.02.15
16:30 ч.
Фрайбург – Борусия (Дортмунд) 0:3
0:1 Марко Ройс (9), 0:2 Пиер-Емерик Обамеянг (56), 0:3 Пиер-Емерик Обамеянг (72)
07.02.15
16:30 ч.
Щутгарт – Байерн 0:2
0:1 Ариен Робен (41), 0:2 Давид Алаба (51)
07.02.15
16:30 ч.
Кьолн – Падерборн 0:0
07.02.15
19:30 ч.
Хамбургер – Хановер (Евроспорт 2 България)
Баланс: 53 мача, 21 победи за Хамбургер, 15 равенства, 17 победи за Хановер
08.02.15
16:30 ч.
Вердер – Байер (Леверкузен) (Евроспорт 2 България)
Баланс: 69 мача, 23 победи за Вердер, 28 равенства, 18 победи за Байер (Леверкузен)
08.02.15
18:30 ч.
Аугсбург – Айнтрахт (Франкфурт) (Евроспорт 2 България)
Баланс: 5 мача, 3 победи за Аугсбург, 1 равенство, 1 победа за Айнтрахт (Франкфурт)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.