Новите попълнение на Байерн Садио Мане и Матайс де Лихт се отличиха с по един гол при дебюта си за баварците. Това стана при победата с 6:2, която германският гранд записа над Ди Си Юнайтед в контролна среща, играна във Вашингтон.

Мане и Серж Гнабри играха на върха на атаката на Байерн в новата тактическа схема, с която треньорът Юлиан Нагелсман опитва да компенсира отсъствието на централен нападател след продажбата на Роберт Левандовски.

Още в петата минута баварците получиха право да изпълнят дузпа, след като Лукас Копадо беше фаулиран в наказателното поле, а Мане беше точен при изпълнението на наказателния удар. Друго от новите попълнение – Нусаир Мазрауи започна титуляр като десен бек и показа добро сработване с отбора, като дори имаше участие при атаката, довела до дузпата.

В 12-ата минута Марсел Забицер удвои с изстрел от 18 метра. Малко преди почивката Садио Мане асистира за попадението на Серж Гнабри, който покачи на 3:0.

През второто полувреме Нагелсман направи пълна промяна на състава, а на терена излязоха други две от новите попълнения. Матайс де Лихт и Раян Гравенберх. Само 100 секунди след подновяването на играта 22-годишният Де Лихт вкара първия си гол за Байерн.

Четири минути по-късно Джошуа Зиркзи вкара пети гол за баварците. В 54-ата Скаге Симонсен Лехланд се разписа за Ди Си Юнайтед и воденият от Уейн Рууни тим намали изоставането си на 1:5.

В 74-ата Де Лихт напусна терена след по-малко от половин час игра и беше заменен от Давид Херолд. Девет минути по-късно американският тим вкара втори гол в мача. Негов автор беше Тиодор Ку-ДиПиетро. Във втората минута на добавеното време Томас Мюлер вкара за 6:2 в полза на Байерн и оформи крайния резултат.

След края на контролната среща треньорът на баварците Юлиан Нагелсман коментира преждевременната смяна на Де Лихт и обясни: „Не става дума за контузия. Имаше дълго пътуване и е с отбора само от един ден. Ще бъде готов да вземе участие в следващата ни контрола с Манчестър Сити на 24 юли.“

Състав на Байерн: Мануел Найер (46-Свен Улрайх), Алфонсо Дейвис (46-Раян Гравенберх), Дайо Упамекано (46-Матайс де Лихт, 74-Давид Херолд), Танги Нианзу (46-Люка Ернандес), Нусаир Мазрауи (46-Йосип Станишич), Лерой Сане (46-Кингсли Коман), Габриел Видович (46-Йозуа Кимих), Марсел Забицер (46-Бенжамен Павар), Лукас Копадо (46-Паул Ванер), Садио Мане (46-Джошуа Зиркзи), Серж Гнабри (46-Томас Мюлер)