Уест Хям избегна срама на други отбори от Висшата лига и прескочи четвъртия кръг на ФА Къп. „Чуковете“ се наложиха с 1:0 над третодивизионния Бристъл Сити като гости след гол на Диафра Сако в края на мача.

Уест Хям имаше затруднения през първото полувреме, когато на два пъти играчите на тима изчистваха топката от голлинията. Играта на „чуковете“ се подобри през втората част.

Сако, който влезе като резерва, удари греда преди да вкара попадението си. Сенегалският нападател се разписа в 81-ата минута, когато с глава засече центриране на Анди Керъл.

Лидерите в класирането на Висшата лига Челси и Манчестър Сити бяха сред петте отбора от елита, които отпаднаха в събота. Това беше един от най-сензационните дни в историята на най-стария футболен турнир в света.