Звездата на Ливърпул Мохамед Салах беше главният герой при победата на Египет с 6:0 над Нигер в квалификация за Купата на африканските нации. Той се отличи с два гола, две асистенции и ... две пропуснати дузпи.

Още в третата минута „фараоните“ имаха шанс да открият резултата от 11-метров наказателен удар. Ударът на Салах беше отразен от вратаря на Нигер. Десет минути по-късно лидерът на Египет подаде за попадението на Марвен Мохсен.

В 19-ата минута Айман Ашраф удвои, а девет по-късно Мо Салах отново сбърка от бялата точка, но се разписа при добавката. В 73-ата минута отново Салах отново асистира на Мохсен за 4:0.

Четири минути преди края звездата на Ливърпул вкара втория си гол, а в добавеното време Мохамед Елнени оформи крайния резултат.