Осаел Ромеро вкара два гола, включително победният в 86-ата минута, за да донесе на Салвадор победата с 2:1 над Коста Рика в мач от Група “А” на “Голд Къп” – първенството на Зона КОНКАКАФ.

Ромеро се разписа при 1:1, след като се възползва от лошо изчистване и с нисък удар от 16 метра прати топката във вратата. Това накара публиката на стадиона в Карсън, Калифорния, която бе просалвадорски настроена, да изригне.

Един човек със знаме на Салвадор нахлу на терена и искаше да даде знамето на треньора Карлос де лос Кобос, но бе спрян от охраната.

Ромеро даде аванс на тима си в 20-ата минута с диагонален удар, но в 64-ата Уорън Гранадос изравни с удар под гредата. Успехът на Салвадор означаваше, че е сложен край на продължилата 12 мача серия без победа над Коста Рика, която започна през 1997 г.

Салвадор и Канада делят първото място в Група “А” с по три точки, след като в друг мач “кленовите листа” се наложиха с 1:0 над Ямайка. Единственият гол бе реализиран от Али Герба в 75-ата минута./БЛИЦ