Сампдория постигна лесна победа с 2:0 при домакинството си на Фиорентина в среща от 24-ия кръг на Серия „А”. Двубоят на стадион „Луиджи Ферарис” премина изцяло до диктовката на домакините, които през целия мач не спряха да тормозят защитата и вратаря на гостите. Семиоли откри в 16-ата минута, а пет минути преди края на първата част Пацини оформи крайното 2:0.

Още в първите 15 минути треньорът на Фиорентина Чезаре Прандели трябваше да извърши две принудителни смени, след като Гамберини и Маркиони получиха контузии заради тежкия терен на стадион „Луиджи Ферарис”.

След тази победа Сампдория се изкачи на 4-ата позиция с актив от 39 точки, докато Фиорентина остава на 11-ото място с осем точки по-малко./БЛИЦ

ИТАЛИЯ, СЕРИЯ “А”, 24 КРЪГ

От 12 февруари (петък)
Милан – Удинезе 3:2
1:0 Клаас-Ян Хунтелаар (7), 2:0 Алешандре Пато (39), 2:1 Антонио Флоро Флорес (45), 3:1 Клаас-Ян Хунтелаар (57), 3:2 Антонио ди Натале (87)

От 13 февруари (събота)
Рома – Палермо 4:1
1:0 Матео Бриги (33), 2:0 Жулио Баптища (53), 3:0 Матео Бриги (62), 3:1 Фабрицио Миколи (80-дузпи), 4:1 Джон Арне Рийзе (83)

Сампдория – Фиорентина 2:0
1:0 Семиоли (16), 2:0 Пацини (40)