Сампдория срази у дома Фиорентина с 3:1 в среща от 21-ия кръг на италианската Серия „А” и излезе на шесто място във временното класиране. Фабио Куалиарела (30, 60, 68) вкара хеттрик за „моряците” от Генуа след асистенции на Гастон Рамирес, а точен за „виолетовите” бе Карлос Санчес (80) след пас на Рикардо Сапонара. Така Сампдория записа десета победа за сезона и заема шеста позиция с 33 точки. Гостите от Флоренция имат вече седем загуби са десети с 28 точки.

Болоня разби на свой терен опашкаря Беневенто с 3:0 след голове на Матиа Дестро (35), Себастиан де Майо (73) и Блерим Джемайли (88), а асистенциите бяха дело на Симоне Верди. Това бе осма шампионатна победа за Болоня, който е на 12-о място с 27 точки. Беневенто записа 18-а загуба за сезона и остава последен със 7 точки.

Кротоне смачка като гост Верона с 3:0 и напусна зоната на изпадащите. Андреа Барберис (3), Адриан Стоян (54) и асистиралият му Федерико Рики (67) след пас на Ахмед Бенали бяха точни за гостите, които записаха петата си победа за кампания и се изкачиха на 17-а позиция с 18 точки. Верона завърши мача в намален състав след червения картон на Зукулини в 61-ата минута и след 14-ата си шампионатна загуба остава на предпоследната позиция с 13 точки.

Удинезе подели по точка след 1:1 с гостуващия СПАЛ. Самир (11) бе точен в началото за домакините след пас на Де Паул, а малко след почивката Серджио Флокари (49) изравни след подаване на Антенучи. Така „фриуланите” за втори път този сезон завършиха наравно и заемат осмо място с 29 точки. СПАЛ регистрира седмо реми и е на 18-а позиция с 16 точки.

Сасуоло пък завърши 1:1 у дома с Торино. Нигериецът Жоел Оби (26) даде аванс на „биковете”, а домакините изравниха чрез Доменико Берарди (54) след подаване на Джоузеф Дънкан. Това бе четвърто равенство за Сасуоло този сезон и тимът е на 14-о място с 22 точки. Торино е отборът с най-много ремита през настоящата кампания – 11 на брой, заемайки девета позиция с 29 точки.