Сампдория и Емполи завършиха 1:1 на стадион „Луиджи Ферарис” в Генува в последния мач от 10-ия кръг в италианската Серия "А".

Първото полувреме бе равностойно, а две попадения на Едер от домакините бяха отменени заради.

След почивката Мануел Пучарели (59) изведе гостите напред след подаване на Рикардо Сапонара. Радостта на Емполи не трая дълго, след като Едер (67) възстанови равенството след асистенция на Фернандо.

Емполи завърши мача в намален състав, след като в 88-ата минута Асан Дюуси получи директен червен картон.

След ремито Сампдория е на девето място с 15 точки, а Емполи е на 14-а позиция с 11 точки.

Аталанта - Лацио 2:1
0:1 Лукас Билия (16), 1:1 Баста (69-автогол), 2:1 Гомес (86)
28.10.15
21:45 ч.
Фрозиноне - Карпи 2:1
1:0 Киофани (51), 1:1 Мароне (66), 2:1 Саммарко (90)
28.10.15
21:45 ч.
Верона - Фиорентина 0:2
0:1 Маркес (25-автогол), 0:2 Никола Калинич (57)
Наполи - Палермо 2:0
1:0 Гонсало Игуаин (39), 2:0 Дрийс Мертенс (80)
28.10.15
21:45 ч.
Рома - Удинезе 3:1
1:0 Миралем Пянич (4), 2:0 Майкон (9), 3:0 Жервиньо (63), 3:1 Теро (77)
Торино - Дженоа 3:3
0:1 Лаксалт (26), 1:1 Лопес (28), 2:1 Запакоста (34), 2:2 Паволети (67), 3:2 Тахцидис (89-автогол), 3:3 Лаксалт (90)