Сампдория и Варезе са все по-близо до участие в Серия "А" през следващия сезон, след изиграването на първите полуфинални двубои от плейофите за влизане в елита на италианския футбол.

Отборът от Генуа победи с 2:1 Сасуоло в първи мач на "Луиджи Фераррис", а главно действащо лице бе Никола Поци, който първо си вкара автогол в 35-ата минута, но след това донесе трудния успех на Сампдория с гол в 56-ата. Едер вкара другия гол за домакините в края на първото полувреме.

В другия полуфинал Варезе взе аванс от два чисти гола срещу Верона. Резултата откри Куртич в 3-ата минута, а в 80-ата Терлици оформи крайното 2:0.

Победителите от двата полуфинала ще излязат един срещу друг в спор за последното вакантно място в Серия "А". Промоция за елита вече извоюваха Пескара и Торино.