Сампдория победи като домакин Рома с 2:1 в среща от междинния пети кръг на италианската Серия „А”. През първото полувреме съперниците не успяха да си вкарат гол, а след почивката Едер (50) изведе „моряците” от Генуа напред в резултата. Мохамед Салах (69) изравни след пас на Пянич, но в 85-ата минута Костас Манолас си вкара автогол и донесе победата на домакините. След победата си Сампдория е на пето място с 10 точки. Рома заема девета позиция с 8 точки.

В същото време другият тим от столицата Лацио срази Дженоа с 2:0 на „Олимпико”. Головете за „орлите” вкараха Филип Джорджевич (35) след асистенция на Лулич и Фелипе Андерсон (62). Гостите завършиха мача с 9 футболисти, след като в 56-ата минута Иса Сисоко получи втори жълт картон, а в 85-ата минута Горан Пандев бе изгонен с директен червен картон. Лацио събра 9 точки и заема осмо място. Дженоа е на 17-а позиция с 3 точки.

Фиорентина също спечели с 2:0 при домакинството си на Болоня. Точни за „виолетовите” бяха Якуб Блашчиковски (71) след асистенция на Векино и Никола Калинич (82) след подаване на Маркос Алонсо. След успеха си Фиорентина е на второ място с 12 точки. Болоня заема 18-о място с 3 точки.

Киево пък победи у дома Торино с 1:0 след попадение на Лукас Кастро (75) и асистенция на Меджорини. Така „летящите магаренца” от Верона събраха 10 точки и заемат четвърто място. „Биковете” са шести също с 10 точки.

Новакът Карпи измъкна точка у дома от Наполи след равенство 0:0. Така Карпи остава предпоследен с 2 точки, а Наполи е 11-и с 6 точки.

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ „А“, 5 КРЪГ
22.09.15
21:45 ч.
Удинезе – Милан 2:3
0:1 Марио Балотели (5), 0:2 Джакомо Бонавентура (10), 0:3 Кристиан Сапата (45), 1:1 Емануел Агиеманг-Баду (51), 2:3 Дурван Сапата (58)