Сампдория обърна Рома за успеха с 2:1 в мач от 19 кръг на Серия “А”. Двата тима завършиха двубоя в намален състав, като домакините от Генуа накрая бяха с 9 души, а гостите от Рим – с 10.

“Вълците” откриха резултата в 18-ата минута след пробив на Мирко Вучинич, който с диагонален удар прати топката във вратата на Джанлука Курчи.

Гостите имаха предимство в мача преди грешен пас на резервата Жуан да бъде овладян от Анджело Паломбо. Футболистът на Сампдория нахлу в наказателното поле и бе съборен от Жулио Сержо.

Вратарят на Рома бе изгонен, а Никола Поци бе точен при изпълнението на отсъдената дузпа в 58-ата минута. В 77-ата минута на терена се появи Федерико Македа. Нападателят дебютира за Сампдория като преотстъпен от Манчестър Юнайтед.

Шест минути преди края на мача Жуан не успя да изчисти топката при разбъркване в наказателното поле на Рома и Стефано Губерти вкара победния гол за домакините.

В оставащите минути до края на двубоя Сампдория остана с 9 души, след като Стефано Лукини и Даниеле Гасталдело бяха отстранени за втори жълт картон./БЛИЦ