Сампдория загуби от Чезена с 2:3 в мач от 28-ия кръг на италианската Серия “А”. След поражението тимът от Генуа е все по-близо до изпадащите отбори.

В 43-ата минута Чезена поведе след далечен удар на Марко Пароло. След почивката положението на домакините стана още по-лошо. В 47-ата и 48-ата минути Емануеле Джакерини на два пъти прати топката в мрежата на Сампдория за 3:0 за Чезена. Красив бе първият гол на 25-годишния нападател, който посрещна центриране с воле с десния крак и препарира Курчи. В 83-ата минута Масимо Волта намали на 1:3. В 91-ата минута Масимо Макароне бе точен от дузпа и направи 2:3, но до края на мача домакините нямаха сили за повече от почетна загуба.

След загубата Сампдория е на 14-о място с 31 точки, на три от зоната на изпадащите. Чезена е 17-и с 28 точки./БЛИЦ

ИТАЛИЯ, СЕРИЯ “А”, 28 КРЪГ

0:1 Вучинич (44), 1:1 Джакомаци (75), 1:2 Писаро (89-дузпа)

0:1 Гатузо (67)

На 6 март (неделя)
Сампдория – Чезена 2:3
0:1 Параоло (43), 0:2 Джакерини (47), 0:3 Джакерини (48), 1:3 Волта (83), 2:3 Макароне (90-дузпа)

16:00 часа Фиорентина – Катания
Баланс: 27 мача, 17 победи за Фиорентина, 7 равенства, 3 победи за Катания

16:00 часа Наполи – Бреша (Филм +)
Баланс: 35 мача, 14 победи за Наполи, 13 равенства, 8 победи за Бреша

16:00 часа Интер – Дженоа (ТВ +)
Баланс: 87 мача, 43 победи за Интер, 27 равенства, 17 победи за Дженоа

16:00 часа Болоня – Каляри
Баланс: 43 мача, 12 победи за Болоня, 16 равенства, 15 победи за Каляри