Сампдория измъкна точка от Наполи като гост. Двата тима направиха 0:0 на “Сан Паоло” в мач от 25 кръг на Серия “А”. По този начин неаполитанците не се възползваха до край от загубата на Ювентус и съкратиха на 4 точки изоставането си от шампиона.

Двата отбора създадоха няколко положения за гол, но не успяха да ги реализират. През първото полувреме домакините претендираха за дузпа за фаул срещу Единсон Кавани. Валон Бехрами пък изчисти от голлинията на Наполи. През второто полувреме Марек Хамшик удари гредата на вратата на Серхио Ромеро.

Равенството отдалечи Сампдория на осем точки от зоната на изпадащите. “Моряците” са на 12-о място с 29 точки. Наполи е втори с 51 точки, на седем пред третия Лацио.

ИТАЛИЯ СЕРИЯ “А”, 25 КРЪГ
15.02.13
21:45 ч.
Милан – Парма 2:1
1:0 Габриел Палета (39-автогол), 2:0 Марио Балотели (78), 2:1 Никола Сантоне (90+1)
16.02.13
19:00 ч.
Киево – Палермо 1:1
0:1 Мауро Формика (5), 1:1 Сирил Терео (55-дузпа)
Баланс: 17 мача, 5 победи за Сиена, 6 равенства, 6 победи за Лацио

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Серия “А”.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ