Сампдория се наложи с категоричното 4:1 при гостуването на Удинезе на стадион "Фриули" в мач от 35-ия кръг на Серия "А". По този начин тимът на Синиша Михайлович спря лошата си серия, след като в предишните 6 двубоя така и не съумя да стигне до трите точки.

Бившият играч на Байерн (Мюнхен) Роберто Сориано се отчете с 2 гола за победата днес - в 25-ата и 62-ата минути и се превърна в герой за отбора от Генуа. Другите попадения във вратата на домакините бяха дело на Африе Акуа и Алфред Дънкан, които се разписаха в края. Между тях легендата на "фриуланите" Антонио Ди Натале вкара 207-ия си гол в Серия "А" - от дузпа в 86-ата минута.

С победата Сампдория събра 54 точки и заема 5-ото място преди останалите мачове от кръга. Удинезе има 41 и е на 14-ата позиция.

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ „А“, 35 КРЪГ
09.05.15
19:00 ч.
Ювентус – Каляри 1:1
1:0 Пол Погба (45), 1:1 Лука Росетини (85)
09.05.15
21:45 ч.
Милан – Рома 2:1
1:0 Ван Хинкел (40), 2:0 Матиа Дестро (59), 2:1 Франческо Тоти (73-дузпа)
10.05.15
13:30 ч.
Киево – Верона 2:2
1:0 Алберто Палоски (9), 1:1 Хуан Гомес Талеб (20), 1:2 Лука Тони (26), 2:2 Серджо Пелисиер (40-дузпа)
10.05.15
16:00 ч.
Палермо – Аталанта 2:3
0:1 Даниеле Басели (6), 0:1 Синиша Ангелкович (17-автогол), 1:2 Франко Васкес (43), 1:3 Алехандро Гомес (51), 2:3 Лука Ригони (68)
10.05.15
16:00 ч.
Удинезе – Сампдория 1:4
 0:1 Роберто Сориано (25), 0:2 Роберто Сориано (62), 0:3 Африе Акуа (80), 1:3 Антонио Ди Натале (86-дузпа), 1:4 Алфред Дънкан (90)
10.05.15
16:00 ч.
Чезена – Сасуоло 2:3
1:0 Грегъри Дефрел (15), 2:0 Франко Бриенца (29), 2:1 Симоне Дзадза (48), 2:2 Слити Тайдер (51), 2:3 Симоне Мисироли (69)