Сампдория направи 1:1 като гост на Ювентус в мач от 15 кръг на Серия „А“. По този начин беше спряна серията на „бианконерите“ от 32 поредни домакински победи. Последният случай, в който „Старата госпожа“ не успя да спечели на свой терен в първенството беше на 11 май 2013 г. - 0:0 с Каляри.

Патрис Евра даде аванс на Ювентус в 12-ата минута с първия си гол в мача, когато с глада засече центриране на Клаудио Маркизио от корнер. Домакините продължиха да доминират на терена и 10 минути по-късно бяха близо до удвояване на преднината си, но Серхио Ромеро спаси удара на Маркизио от границата на наказателното поле.

След това Пол Погба би над вратата на гостите, а пет минути преди почивката Ромеро парира удар на Карлос Тевес. Малко преди края на полувремето Сампдория беше близо до изравняване на резултата, но Стефано Окака Чука стреля над вратата.

През втората част „моряците“ промениха схемата си на игра и преминаха на 4-3-3, което затрудни Ювентус. В 51-ата минута гостите изравниха. Маноло Габиадини беше точен с удар от границата на наказателното поле. След това двата тима имаха малко шансове за гол, въпреки че две минути преди края Сампдория можеше да стигне до гол, но Джанлуиджи Буфон показа класа и спаси удара на Габиадини.

С второто си поредно равенство Ювентус остава начело в класирането на Серия „А“ с 36 точки, четири повече от Рома, но „вълците“ имат мач по-малко. Сампдория излезе на трето място с 26 точки.