Сампдория загуби първите си точки през сезона в Серия “А”. В мач от 4 кръг на Серия “А” “моряците” направиха домакинско 1:1 в дербито на новаците с Торино. И двете попадения в мача бяха реализирани от дузпи в последните 20 минути на мача.

“Биковете” откриха резултата в 70-ата минута. Роландо Бианки беше точен при изпълнение на 11-метров наказателен удар, отсъден за фаул на Андреа Коста срещу Алесио Черчи.

Шест минути преди края тимът на Чиро Ферара, който до този мач имаше три победи, стигна до изравнително попадение. Резервата Никола Поци се разписа от дузпа, която беше отсъдена заради нарушение на Камил Глик срещу бразилеца Едер.

С равенството Сампдория, който започна сезона с една отнета точка заради скандала с уредените мачове, събра актив от 9 точки и заема четвърто място в класирането. Торино е осми с 4 точки. Лидер с пълен актив от 4 мача е Ювентус.

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ “А”, 4 КРЪГ
22.09.12
19:00 ч.
Парма – Фиорентина 1:1
0:1 Факундо Ронкалия (20), 1:1 Хайме Валдес (90+3)
22.09.12
21:45 ч.
Ювентус – Киево 2:0
1:0 Фабио Куалярела (64), 2:0 Фабио Куалярела (68)
23.09.12
13:30 ч.
Сампдория – Торино 1:1
0:1 Роландо Бианки (70-дузпа), 1:1 Никола Поци (84-дузпа)
Интер – Сиена 0:2
1:0 Симоне Вергасола (73), 2:0 Франческо Валиани (90)
23.09.12
16:00 ч.
Удинезе – Милан 2:1
1:0 Матиас Ранеги (40), 1:1 Стефан ел Шаарави (54), 2:1 Антонио ди Натале (68-дузпаІ
23.09.12
21:45 ч.
Лацио – Дженоа
Баланс: 88 мача, 32 победи за Лацио, 24 равенства, 32 победи за Дженоа

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Серия “А”.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК