Санфрече (Хирошима) победи южнокорейския Улсан Хюндай с 3:2 в спор за петото място на Световното клубно първенство в Япония.

Двубоят на „Тойота Стейдиъм” в Токио започна много добре за южнокорейците, които поведоха още в 17-ата минута, когато Хироки Мизумото си вкара автогол. След това обаче японският тим наложи своя стил на игра и изравни в 35-ата минута чрез Сатору Ямагиши.

След почивката в 56-ата минута Ямагиши даде извеждащ пас към Хисато Сато, който направи обрата пълен – 2:1 за Санфрече. В 72-ата минута пък Такаги асистира на Хисато Сато, който с втория си гол за 3:1.

До последния съдийски сигнал японският тим разиграваше умело и пазеше преднината си, а играчите на Улсан все пак успяха да стигнат до втори гол, отбелязан от Лий Донг в петата минута на даденото добавено време за крайното 3:2.