Санкт Паули победи градския съперник Хамбургер с 1:0 в отложен мач от 21-ия кръг на германската Бундеслига. Единственото попадение в срещата вкара Жералд Асамоа, който се разписа в 59-ата минута и донесе първи успех на Санкт Паули от 33 години насам.

През първата част Хамбургер бе по-активният тим на терена, като в 16-ата минута Хайко Вестерман пропусна да открие от удобна позиция. Следващото голово положение дойде в 40-ата минута, когато Рууд ван Нистелрой стреля с глава, но дебютантът на вратата на Санкт Паули Бенедикт Плике улови. Символичните гости рядко атакуваха, като най-деен в техните редици бе Жералд Асамоа.

След почивката в 59-ата минута след изпълнение на корнер топката беше отклонена към далечната греда, където почти от голлинията Жералд Асамоа вкара с глава победното попадение за Санкт Паули. В края на срещата Хамбургер натисна, но не успя да изравни.

След успеха си Санкт Паули се изкачи на 11-ата позиция с актив от 28 точки, докато Хамбургер е седми с 33 пункта. /БЛИЦ