Санта Фе се класира за полуфиналите в Копа Либертадорес. Колумбийският тим победи перуанския Реал (Гарсиласо) с 2:0 в мач-реванш от четвъртфиналите и след 3:1 в първата среща прекрачи в следващия кръг. Нападателят Джеферсон Куеро откри резултата с прехвърлящ удар още в 7-ата минута. Джон Валенсия простреля вратаря на гостите Диего Каранса в 66-ата за крайното 2:0. Отборът от Санта Фе за последно игра на полуфинал в турнира през 1961 година. Реал (Гарсиласо) пък напуска с достойнство състезанието. Клубът, създаден преди едва четири години, се класира изненадващо за четвъртфиналите, след като елиминира уругвайския гранд Насионал (Монтевидео).

Следващият съперник на Санта Фе ще бъде победителят от двубоя между бразилския Флуминензе и парагвайския Олимпия. Първата среща в Рио де Жанейро завърши 0:0. Другите полуфиналисти ще бъдат излъчени от двубоите Тихуана (Мексико) – Атлетико Минейро (Бразилия) (2:2 в първата среща в Мексико) и Бока Хуниорс (Алжентина) – Нюелс Ол дБойс (Аржентина) (0:0 в първия мач).