Сантандер и Реал Сосиедад направиха равенство 0:0 в последния си мач в Примера дивисион за тази година. И двата тима изпуснаха по няколко добри положения за гол. По-щастливи от равенството трябва да са гостите, защото играха почти цяло второ полувреме с човек по-малко. Най-добрата възможност за попадение се откри пред крилото на баските Адриан Гризман. Французинът навърза цялата защита на Сантандер, но в последния момент ударът му бе блокиран.

През първото полувреме Иманол Агирече от Реал Сосиедад уцели гредата, а домакините на няколко пъти можеха да открият резултата след удари на Педро Мунитис и Кристиан Стуани. Изгонването на Иниго Мартинес в 54-ата минута принуди тима от Сан Себастиан да се върне в защита и до края Сантандер имаше инициативата, но стигна само до една греда след опит за центриране на Адриан Гонсалес Моралес.

В класирането Реал Сосиедад е на 15-о място и вече в 5 мача няма загуба. Сантандер остана под чертата и заема 19-о място с едва 14 точки./БЛИЦ