Расинг (Сантандер) направи 0:0 у дома с Атлетико (Мадрид) в среща от 23-ия кръг на испанската Примера дивисион. Гостите от Мадрид бяха много по-добри, но направиха един куп пропуски, които ги лишиха от трите точки.

С основен принос за запазване на двете нули в резултата бе вратарят на домакините Тоньо, направил редица блестящи спасявания. На два пъти и гредите му бяха верни помощници.

През първото полувреме мачът се играеше пред вратата на Расинг. Тоньо обаче бе страхотен в рамката на вратата и не допусна гол. След почивката в 56-ата минута Диего нацели близката греда след техничен изстрел. В 61-вата и Радамел Фалкао беше спрян от гредата, след като не успя да добави. В 75-ата Тоньо на два пъти се прояви след удари с глава на Фалкао и Марио.

Столичани продължават да нямат допуснат гол след идването на Диего Симеоне, но направиха второ поредно и общо трето нулево равенство. Със спечелената точка Атлетико (Мадрид) събра 31 пункта и остана на шесто място във временното класиране, докато Расинг напусна зоната на изпадащите и вече е 17-и с 23 точки.

Бетис – Атлетик (Билбао) (ТВ +)
Баланс: 93 мача, 27 победи за Бетис, 31 равенства, 35 победи за Атлетик (Билбао)
Валенсия – Спортинг (Хихон) (ТВ +)
Баланс: 77 мача, 35 победи за Валенсия, 23 равенства, 19 победи за Спортинг (Хихон)