Сантандер открадна точка при гостуването си на Атлетик (Билбао) на стадион "Сан Мамес". Гостите се добраха до равенство 1:1 с гол в даденото от съдията добавено време. Преди това баските бяха открили резултата в 80-ата минута с гол на Ауртенече. Така Атлетик вече месец и половина няма победа на свой терен.

Домакините отново бяха без звездата Фернандо Йоренте, който страда от травма на коляното. В 35-ата минута Андер Итураспе от Атлетик (Билбао) удари греда. Усилията на домакините дадоха резултат и в 80-ата минута след перфектно центриране на Гайска Токеро Ауртенече се извиси и с глава откри резултата. В края на мача обаче Алваро бе изпуснат при центриране от фаул и възстанови равенството. Атлетик вече има 19 точки и заема 8-а позиция в класирането. Сантандер остава в зоната на изпадащите на 19-ото място с 13 точки./БЛИЦ