Даниел Лудуена и Орибе Пералта бяха точни за Сантос Лагуна при успеха с 2:1 над Монтерей. Победата донесе на “зелено-белите” шампионската титла в мексиканската първа дивизия.

Преди седмица двата тима направиха 1:1 в Монтерей, което означава, че Сантос Лагуна печели финала с общ резултат 3:2.

Плейофът реши носителя на титлата от втората половина на сезона, която се нарича Клаусура. Шампион на първия дял – Апертура, стана Тигрес.

Лудуена откри резултата в 6-ата минута, а Орибе Пералта удвои в 65-ата. Алдо де Нигрис върна едно попадение за Монтерей 11 минути преди края.

Това е четвъртата титла в историята на Сантос Лагуна. Клубът е създаден през 1983 г. Успехът в шампионата е частичен реванша за загубения финал на Шампионската лига на КОНКАКАФ, който беше спечелен от Монтерей с общ резултат 4:3.