Сантос спечели турнира Рекопа Судамерикана, след като във втората финална среща за трофея победи Универсидад де Чили с 2:0. Първият мач приключи без голове, но във втория с попадения на Неймар и Бруно Родриго бразилците триумфираха.

Неймар дори пропусна и дузпа срещу чилийците. Звездата откри резултата от границата на наказателното поле, след като направи двойно подаване с Андре. Неймар получи идеална топка и с удар по земята я прати в мрежата. Сантос, шампион в Копа Либертадорес от 2011 година, стигна до втори гол в 57-ата минута, дело на Бруно Родриго. Защитникът се разписа с глава след центриране на плеймейкъра Фелипе Андерсон от свободен удар.

Пред Неймар се откри възможност да вкара още веднъж, във 2-ата минута на добавеното време на първото полувреме, но пропусна дузпата. Той си изработи сам наказателния удар, като защитникът на гостите Хосе Рохас го повали при индивидуален дрибъл. Вратарят Джони Ерера обаче спаси удара му, както направи и в първата среща между двата отбора в Сантяго.