Сарагоса не успя да победи у дома Спортинг (Хихон), с който поделиха точките след зрелищното реми 2:2 в среща от 12-ия кръг на Примера дивисион.

Мачът на „Ла Ромареда” се игра при доста силен вятър, който затрудни двата отбора. Домакините поведоха с 28-ата минута, когато Алберто Ботиа си отбеляза автогол в опит да изчисти топката. Само две минути по-късно астурианци изравниха, след като Давид Барал се възползва от пас на Де лас Куевас и вкара за 1:1. В 43-ата минута Барал обърна изцяло нещата с втори гол за 1:2 след центриране на Андре Кащро. След почивката арагонци стигнаха до точката едва в добавеното време на мача. В 93-ата Елдер Пощига наказа грешка в защитата на гостите за крайното 2:2. След ремито Сарагоса има точка повече от Спортинг над чертата на изпадащите.

В друг мач от кръга Гранада и Расинг (Сантандер) също поделиха точките, но не можаха да си отбележат гол за крайното 0:0. Домакините от Гранада имаха по-добрите положения за попадение, но така и не успяха да вкарат. Три минути преди края гостите останаха с човек по-малко, след като Ариел Нахуелпан получи червен картон. След ремито Гранада е на 18-о място с 9 точки, колкото има и Расинг, който е 17-и само заради повече вкарани голове от днешния си съперник.

Леванте - Валенсия 0:2
0:1 Хави Вента (32-автогол), 0:2 Тино Коста (50)
06.11.11
13:00 ч.
Реал (Мадрид) - Осасуна 7:1
1:0 Кристиано Роналдо (23), 1:1 Ибрахима Балде (31), 2:1 Пепе (34), 3:1 Гонсало Игуаин (40), 4:1 Кристиано Роналдо (54-дузпа), 5:1 Кристиано Роналдо (58), 6:1 Карим Бензема (63), 7:1 Карим Бензема (81)
06.11.11
17:00 ч.
Гранада - Расинг (Сантандер) 0:0
06.11.11
17:00 ч.
Сарагоса - Спортинг (Хихон) 2:2
1:0 Алберто Ботиа (28-авт.), 1:1 Давид Барал (30), 1:2 Давид Барал (43), 2:2 Елдер Пощига (90+3)
06.11.11
19:00 ч.
Райо Валекано - Реал Сосиедад
Баланс: 24 мача, 8 победи за Райо Валекано, 6 равенства, 10 победи за Реал Сосиедад
Атлетик (Билбао) - Барселона (ТВ+)
Баланс: 160 мача, 59 победи за Атлетик (Билбао), 26 равенства, 75 победи за Барселона