Реал (Мадрид) не успя да победи борещия се за оцеляване в Примера дивисион Сарагоса и спря серията си от 6 поредни успеха. Двата отбора направиха 1:1 на “Ла Ромареда”. По този начин тимът на Жозе Моуриньо не успя да се възползва от грешката на Барселона, който направи 2:2 срещу Селта. Сарагоса пък продължава без победа в първенството от 10 декември насам.

Домакините откриха резултата още в 6-ата минута. Антонио Апоньо открадна топката от Лука Модрич в средата на терена и веднага подаде към Родри в предни позиции. 22-годишният халф проби в наказателното поле на Реал (Мадрид) и стреля точно над дясната ръка на Диего Лопес.

Реал (Мадрид) изравни седем минути преди почивката. Защитникът Глен Лувенс сбърка при дълъг пас и позволи на Гонсало Игуаин да овладее топката пред наказателното поле на Сарагоса. Аржентинецът подаде вляво към Кристиано Роналдо, който влезе в пеналта и стреля в близия ъгъл на вратата на Роберто Хименес.

В 59-ата минута съдията Алберто Ундиано Майенко не даде чиста дузпа за домакините, когато Майкъл Есиен с две ръце събори Елдер Пощига в наказателното поле. В 78-ата минута Диего Лопес спаси опасен удар с глава на Пощига.

Спечелената точка остави Сарагоса точно над зоната на изпадащите, на три точки пред Селта и Майорка. Тимът от Бареарските острови може да настигне отбора на Маноло Хименес, ако в неделя спечели домакинския си мач срещу последния Депортиво (Ла Коруня).

ИСПАНИЯ ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 29 КРЪГ
30.03.13
17:00 ч.
Райо Валекано – Малага 1:3
 0:1 Робсон Велигтон (22), 1:1 Пити (31-дузпа), 1:2 Жулио Баптища (55), 1:3 Педро Моралес (86)
30.03.13
19:00 ч.
Селта – Барселона 2:2
1:0 Начо Инса (38), 1:1 Кристиан Тейо (43), 1:2 Лионел Меси (73), 2:2 Виктор Убина (88)
30.03.13
21:00 ч.
Сарагоса – Реал (Мадрид) 1:1
1:0 Родри (6), 1:1 Кристиано Роналдо (38)
Майорка – Депортиво (Ла Коруня)
Баланс: 35 мача, 10 победи за Майорка, 14 равенства, 11 победи за Депортиво (Ла Коруня)
31.03.13
20:00 ч.
Еспаньол – Реал Сосиедад (ТВ +)
Баланс: 125 мача, 44 победи за Еспаньол, 33 равенства, 48 победи за Реал Сосиедад
31.03.13
22:00 ч.
Атлетико (Мадрид) – Валенсия (ТВ +)
Баланс: 145 мача, 51 победи за Атлетико (Мадрид), 38 равенства, 56 победи за Валенсия
01.04.13
21:00 ч.
Атлетик (Билбао) – Гранада (Филм +)
Баланс: 37 мача, 20 победи за Атлетик (Билбао), 9 равенства, 8 победи за Гранада
01.04.13
23:00 ч.
Бетис – Хетафе (Филм +)
Баланс: 13 мача, 4 победи за Бетис, 6 равенства, 3 победи за Хетафе

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.

ПРОГРАМА И КЛАСИРАНЕ – ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ