Сарагоса победи Атлетик (Билбао) като гост на стадион „Сан Мамес”, изместен като „Катедралата”. Срещата беше част от 17 кръг на Примера дивисион.

Гостите от Арагон стигнаха до успеха след попадения Антонио Апоно в 31-ата минута от дузпа и на Елдер Пощига в 42-ата. Това беше осмият гол за сезона на португалския нападател на Сарагоса.

Успехът позволи на тима на Маноло Хименес да излезе на 12-о място в класирането с 22 точки, откъдето измести именно Атлетик (Билбао), който е с 21 точки.

ИСПАНИЯ ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 17 КРЪГ
20.12.12
21:00 ч.
Райо Валекано - Леванте 3:0
1:0 Начо Мартинес (59), 2:0 Пити (80), 3:0 Франко Васкес (90+4)
20.12.12
23:00 ч.
Реал Сосиедад - Севиля 2:1
1:0 Карлос Вела (18), 1:1 Гари Медел (49), 2:1 Де Ла Бела (69)
20.12.12
23:00 ч.
Еспаньол - Депортиво (Ла Коруня) 2:0
1:0 Шимао (30), 2:0 Кристиан Стуани (88)
21.12.12
21:00 ч.
Валенсия - Хетафе 4:2
1:0 Роберто Солдадо (1), 2:0 Жонас (7), 2:1 Алваро (13), 3:1Рикардо Коста (30), 3:2 Алексис (60), 4:2 Нелсон Валдес (90+4)
Бетис - Майорка 2:1
1:0 Ечеберия (5), 1:1 Виктор (30), 1:2 Маркес (47-дузпа)
22.12.12
19:00 ч.
Валядолид - Барселона 1:3
0:1 Шави (43), 0:2 Меси (60), 1:2 Хави Гера (89), 1:3 Кристиян Тейо (90+3)

22.12.12
21:00 ч.
Осасуна - Гранада 1:2
1:0 Хуан Нино (8), 1:1 Диего Майнс (41), 1:2 Дани Бенитес (48)
22.12.12
21:00 ч.
Малага - Реал (Мадрид) 3:2
1:0 Иско (49), 1:1 Серхио Санчес (66-автогол), 2:1 Роке Санта Крус (73), 3:1 Роке Санта Крус (76), 3:2 Карим Бензема (82)
22.12.12
23:00 ч.
Атлетик (Билбао) - Сарагоса 0:2
0:1 Антонио Апоно (31-дузпа), 0:2 Елдер Пощига (42)

ПРОГРАМА И КЛАСИРАНЕ –
ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ