Последният в класирането на Примера дивисион Сарагоса изненадващо се наложи с 2:0 като гост на Еспаньол в мач от 23 кръг на Примера дивисион.

Това не само беше първата победа на арагонците като гост през този сезон, но и първи успех от 16 октомври насам, когато се наложи над Реал Сосиедад. Сарагоса има само три победи от началото на сезона, като две от тях са срещу Еспаньол.

Еспаньол имаше предимство в играта и създаде по-чистите положения в мача, но играчите на Маурисио Почетино не успяха да пробият вратаря Роберто Хименес.

Вместо това гостите взеха победата, след като Пауло да Силва откри резултата десет минути след почивката. Резервата Хуан Карлос гарантира победата на Сарагоса с попадението си в добавеното време, когато с Рубен Микаел изненадаха защитата на Еспаньол с бързо изпълнение на фаул.

Това бе първата загуба на “папагалите” за първенство от 3 декември насам, когато тимът на Почетино отстъпи на Валенся като гост. Поражението остави Еспаньол на пето място в класирането с 32 точки. Въпреки победата Сарагоса остана на последното място с актив от 15 точки.

Осасуна – Барселона 3:2
1:0 Деян Лекич (5), 2:0 Деян Лекич (22), 2:1 Алексис Санчес (51), 3:1 Раул Гарсия (56), 3:2 Кристиян Тейо (73)
11.02.12
23:00 ч.
Бетис – Атлетик (Билбао)2:1
1:0 Мартин (10), 1:1 Мартинес (22), 2:1 Нелсън (90)
12.02.12
13:00 ч.
Еспаньол – Сарагоса 0:2
0:1 Пауло да Силва (55), 0:2 Хуан Карлос (90+4)
Валенсия – Спортинг (Хихон) (ТВ +)
Баланс: 77 мача, 35 победи за Валенсия, 23 равенства, 19 победи за Спортинг (Хихон)