Бившият треньор на ЦСКА Саша Илич ще остане начело на руския Пари (Нижни Новгород), след като успя да запази елитния му статут. Това се случи след победа с 2:0 над втородивизионния Арсенал (Тула) в бараж за място в Премиер лигата.

Тимът от Тула спечели с 2:1 като гост първата среща, но в Пари (Нижни Новгород) остана в елита след успех с реванша и общ резултат 3:2. Генералният директор на клуба от Нижни Новгород Давид Мелик-Хусеинов обяви, че Илич остава на поста. 46-годишният сърбин пое отбора на 4 май след уволнението на Сергей Юран и изпълни поставаната задача да спаси отбора от изпадане.

Българският защитник Матео Стаматов игра цял мач за Пари (Нижни Новгород) при успеха и в 18-ата минута асистира за попадението на Кирил Боженов. Крайният резултат беше оформен в 58-ата минута, когато Ервин Ботака-Йобома си вкара автогол.