САЩ победи Германия с 4:3 в контролна среща. Двубоят във Вашингтон беше в чест на 100-годишния юбилей на Футболната федерация на САЩ.

Германският селекционер Йоахим Льов заложи на еспериментален състав, в който Лукас Подолски играеше като дефанзивен халф. Бившият треньор на “бундестима” Юрген Клинсман, който в момента е начело на “янките”, не се смили на представителния тим на родината си и над бившия си асистент Льов.

Джоузи Алтидор дада аванс на американците в 13-ата минута с първия си гол за националния отбор от 15 ноември 2011 г. Четири минути по-късно вратарят Марк-Андре тер Стеген си вкара автогол при неумело спиране на пас на Бенедикт Хьоведес. Ситуацията много напомняше на автогола на Николай Михайлов по време на мача между “Левски” и Вердер от Шампионската лига през 2006 г.

Хайко Вестерман върна едно попадение за Германия в 52-ата минута, но 8 минути по-късно Клинт Демпси възстанови аванса от два гола на тима си. Капитанът на американския тим вкара втория си гол в мача в 64-ата минута, когато с далечен удар направи безпомощен Тер Стеген. До края на мача немците упражниха натиск и върнаха две попадения чрез Макс Крузе и Юлиан Дракслер. И за двамата това бяха първи голове за националния отбор.

САЩ – Германия 4:3

1:0 Джоузи Алтидор (13), 2:0 Марк-Андре тер Стеген (17-автогол), 2:1 Хайко Вестерман (52), 3:1 Клинт Демпси (60), 4:1 Клинт Демпси (64), 4:2 Макс Крузе (79), 4:2 Юлиан Дракслер (81)

САЩ: Хауърд, Еванс, Гонсалес, Беслър, Бийзли (56-Кастийо), Зуси (56-Е. Джонсън), Джоунс, Брадли, Ф. Джонсън (46-Дейвис), Алтидор (80-Бойд), Демпси

Германия: Тер Стеген, Л. Бендер (46-Вестерман), Мертезакер (46-Волшайд), Хьоведес, Янсен (46-Аого), С. Бендер (46-Крузе), Райнарц, Шюрле (65-Сам), Дракслер, Подолски, Клозе (75-Н. Мюлер)