Участниците на Мондиал 2014 САЩ и Мексико направиха 2:2 в контролна среща, играна в Глендейл (Аризона). Домакините пропиляха два гола аванс срещу „ацтеките“.

„Янките“ откриха резултата в 15-ата минута след гол на Майкъл Брадли, а в 28-ата удвоиха преднината си след попадението на Крис Уолдовски.

Мексико, който не беше вкарвал гол на САЩ от 2011 г., отговори през втората част. Ветеранът Рафаел Маркес намали в 49-ата минута, а в 67-ата Алан Пулидо изравни.

Пет минути преди края на мача гол на Еди Джонсън вкара трети гол за американския тим, но попадението беше отменено заради засада. Повторенията показаха, че Джонсън е бил в коректна позиция при подаването и голът е трябвало да се зачете.

САЩ има предвидени още три контроли преди да започне участието си на Мондиал 2014, докато Мексико ще проведе още четири проверки преди световното първенство. „Янките“ са в група с Германия, Португалия и Гана, а „ацтеките“ са в поток с Бразилия, Хърватия и Камерун.