Съединените щати се класираха на финала на световното първенство по футбол за жени след победа с 3:1 над Франция. Това е първото класиране на американките в мач за трофея от 1999 г., когато спечелиха титлата.

Под дъжда в Мьонхенгладбах САЩ взе ранен аванс, когато в 9-ата минута Лорън Чейни засече центриране на Карли Лойд. Французойките изравниха след почивката. Хоуп Соло подцени центриране на Соня Бомпастор и топката влезе във вратата й.

Американките стигнаха до успеха с два гола за три минути. Ейби Уомбах се разписа в 79-ата минута, а след това същото стори и Алекс Морган.

Това ще бъде третото участие на Съединените щати на финал на световно първенство за жени. В предишните два случая те взеха титлата – 1991 и 1999 г./БЛИЦ