Националният тим на САЩ победи европейския шампион Холандия с 2:0 и защити световната си титла на шампионата на планетата по футбол за жени във Франция.

Aмериканките доминираха на финала в Лион и за четвърти път спечелиха трофея за страната си след 1991, 1999 и 2015 година.

Момичетата на Джулиън Елис поведоха след час игра от дузпа за нарушение на Стефани ван дер Грагт в наказателното поле срещу Алекс Морган. Меган Репиноу шутира хладнокръвно от бялата точка за 1:0. Осем минути по-късно Роуз Лавел удвои след самостоятелна акция през центъра и прецизен удар по тревата от границата на наказателното поле, слагайки точка на спора.

Холандките загубиха първия си финал на световно първенство и се задоволиха със сребърните медали. Бронзовите отличия са за Швеция, чийто тим надви Англия с 2:1 вчера в малкия финал.