Киево изненадващо разби на свой терен Лацио с 4:0 в среща от втория кръг на италианската Серия „А” и оглави временното класиране заради най-добрата си голова разлика. Точни за „летящите магаренца” от Верона срещу „орлите” от Рим бяха Рикардо Меджорини (12), Алберто Палоски (30, 68) и Валтер Бирса (45), отчел се и с две асистенции. Така Киево излезе начело в подреждането с пълен актив от 6 точки. Лацио е 13-и с 3 точки.

Аталанта срази у дома новака Фрозиноне с 2:0 след голове на Гилермо Стендардо (21) и Алехандро Гомес (69). В 9-ата минута пък Пиния от домакините пропусна дузпа. Така тимът от Бергамо записа първи успех за сезона и излезе на осмо място с 3 точки. Фрозиноне е предпоследен без нито една спечелена точка. Дебют в Серия "А" в състава на гостите направи Александър Тонев. Българският национал, който премина от Астън Вила, влезе в игра в 75-ата минута на мястото на Паганини.

Дженоа също записа домакинска победа с 2:0, но над Верона. Попаденията за „грифоните” бяха дело на Леонардо Паволети (57) и Серж Гакпе (76) след пас на Ринкон. Така тимът от Генуа спечели първи 3 точки и дели осмото място с Аталанта. Верона е на 15-о място само с 1 точка.

Торино пък обърна като домакин Фиорентина с 3:1. „Виолетовите” от Флоренция поведоха с гол на Маркос Алонсо (10), но Емилиано Морети (67), Фабио Куалиарела (69) и Даниеле Басели (77) донесоха трите точки на „биковете” с попаденията си в рамките на само 10 минути. Така Торино записа втори пореден успех и се изкачи на второ място с 6 точки. Фиорентина е на 10-а позиция с 3 точки.

Милан - Емполи 2:1
1:0 Карлос Бака (16), 1:1 Рикардо Сапонара (20), 2:1 Луис Адриано (69)
30.08.15
19:00 ч.
Рома - Ювентус 2:1
1:0 Миралем Пянич (61), 2:0 Един Джеко (79), 2:1 Пауло Дибала (87)
30.08.15
21:45 ч.
Аталанта - Фрозиноне 2:0
1:0 Гилеромо Стендардо (21), 2:0 Алехандро Гомес (69)
30.08.15
21:45 ч.
Карпи - Интер 1:2
0:1 Стеван Йоветич (31), 1:1 Антонио ди Гаудио (81), 1:2 Стеван Йоветич (89-дузпа)
30.08.15
21:45 ч.
Киево - Лацио 4:0
1:0 Рикардо Меджорини (12), 2:0 Алберто Палоски (30), 3:0 Валтер Бирса (45), 4:0 Алберто Палоски (68)
30.08.15
21:45 ч.
Дженоа - Верона 2:0
1:0 Леонардо Паволети (57), 2:0 Серж Гакпе (76)
30.08.15
21:45 ч.
Наполи - Сампдория 2:2
1:0 Гонсало Игуаин (9), 2:0 Гонсало Игуаин (39), 2:1 Едер (57-дузпа), 2:2 Едер (59)
30.08.15
21:45 ч.
Торино - Фиорентина 3:1
0:1 Маркос Алонсо (10), 1:1 Емилиано Морети (67), 2:1 Фабио Куалиарела (69), 3:1 Даниеле Басели (77)