Ювентус победи Сасуоло с 1:0 в последен мач от 26-ия кръг на италианската Серия „А”. „Бианконерит” вече имат 61 точки и увеличиха аванса си във временното класиране пред преследвача Рома на 11 т. Поражението на Сасуоло пък беше четвърто поредно в първенството и тимът се смъкна на 14-о място.

На вратата на домакините очаквано застана Марко Сторари, защото капитанът Джанлуиджи Буфон е болен от грип, а Робето Перейра смени контузения Андреа Пирло сред титулярите.

Ювентус имаше надмощие през цялото време, но нападателите му се скъсаха да пропускат пред вратата на отличния Консили. Най-чистото положение преди почивката се откри пред Леонардо Бонучи, който засече с глава центриране от корнер, но стреля над гредата.

После Пол Погба, Карлос Тевес, Бонучи и Йоренте се разминаха с гола, за да се стигне до фаталната за гостите 83-ата минута. Тогава Погба с фантастично изпълнение засече топката от въздуха и най-сетне преодоля Консили, донасяйки трите точки за Старата госпожа – 1:0.

Ювентус: Сторари, Евра, Киелини, Бонучи, Лихтщайнер, Погба, Маркизио, Видал, Перейра (63-Пепе), Мората (63-Мората), Тевес (87-Бардзали)

Сасуоло: Консили, Връшалко, Ачерби, Пелузо, Лонги, Бриги (79-Чибса), Манянели, Мисироле (85-Лазаревич), Берарди, Дзадза, Сансоне (72-Тайдер)

ИТАЛИЯ СЕРИЯ „А“, 26 КРЪГ
07.03.15
19:00 ч.
Сампдория - Каляри 2:0
1:0 Лоренцо де Силвестри (33), 2:0 Самуел Ето'о (72)
07.03.15
21:45 ч.
Милан - Верона 2:2
0:1 Лука Тони (18-дузпа), 1:1 Жереми Менес (41-дузпа), 2:1 Панагиотис Тахцидис (47-автогол), 2:2 Николас Лопес (90+5)
Емполи - Дженоа 1:1
0:1 М'Байе Нианг (27), 1:1 Федерико Барба (66)
08.03.15
16:00 ч.
Парма - Аталанта 0:0

08.03.15
16:00 ч.
Удинезе - Торино 3:2
0:1 Фабио Куалиарела (15), 1:1 Антонио Ди Натале (17), 2:1 Кристиан Молинаро (25 автогол), 3:1 Мола Ваге (49), 3:2 Марко Бенаси (69)
08.03.15
21:45 ч.
Наполи - Интер 2:2
1:0 Марек Хамшик (51), 2:0 Гонсало Игуаин (63), 2:1 Родриго Паласио (72), 2:2 Мауро Икарди (87-дузпа)
09.03.15
20:00 ч.
Лацио - Фиорентина 4:0
1:0 Лукас Билия (6), 2:0 Андреа Кандрева (65 - дузпа), 3:0 Мирослав Клозе (75), 4:0 Мирослав Клозе (85)