Сасуоло победи Сампдория с 2:1 в мач от 32-ия кръг на италианската Серия "А".
Домакините стигнаха до обрата в рамките на 7 минути след почивката и прекъснаха серия от пет поредни поражения.

„Моряците” от Генуа поведоха на „Мапеи” в 28-ата минута с много странен гол. Матиас Силвестре стреля отдалеч и топката се отби от рамото на нищо неподозиращия Патрик Шик, за да прехвърли вратаря Консили в далечния ъгъл. Шик беше записан като голмайстор макар дори да не разбра при удара, че топката ще се отбие в него.

Сасуоло изравни бързо след паузата чрез Антонио Рагуса, който използва хубав пас в коридор на Лоренцо Пелегрини и намери далечния долен ъгъл за 1:1.

Домакините натискаха и бяха възнаградени с пълния обрат още в 56-ата минута. Пелегрини центрира от корнер и централният защитник Франческо Ачерби отблизо се разписа с глава за 2:1.

Сасуоло е с 35 точки и дели 14-ото място с Болоня. Сампдория остава десети с 45.