Сасуоло победи Ювентус с 1:0 в мач от 10-ия кръг на Серия „А” и затвърди впечатлението, че Старата госпожа се намира в голяма криза.
Единственото попадение заби Никола Сансоне в 19-ата минута. Той се разписа след брилянтно изпълнение на фаул.

В 26-ата стражът на домакините Пеголо спаси отличен шут на Пол Погба. В 39-ата минута пък гостите останаха с 10 души на терена, след като Джорджо Киелини спъна в гръб звездата на Сасуоло Берарди и беше изгонен с второ официално предупреждение. С човек повече на терена домакините бяха по-добри и до края на полувремето Симе Вършалко и Сансоне стреляха, но без успех.

В 49-ата минута се получи страхотно меле във вратарското поле на домакините, Дибала върна назад към Погба, който стреля мощно от движение, но топката прелетя на сантиметри от целта.

Юве вече изостава сериозно от челните места, след като се намира във втората половина на таблицата с едва 12 точки. Сасуоло е пети с 18 т.

Милан надви трудно Киево с 1:0 и се изкачи до осмото място. “Росонерите” направиха куп пропуски, преди защитникът Лука Антонели да вкара победното попадение в началото на второто полувреме.

Аталанта - Лацио 2:1
0:1 Лукас Билия (16), 1:1 Баста (69-автогол), 2:1 Гомес (86)
28.10.15
21:45 ч.
Фрозиноне - Карпи 2:1
1:0 Киофани (51), 1:1 Мароне (66), 2:1 Саммарко (90)
28.10.15
21:45 ч.
Верона - Фиорентина 0:2
0:1 Маркес (25-автогол), 0:2 Никола Калинич (57)
Наполи - Палермо 2:0
1:0 Гонсало Игуаин (39), 2:0 Дрийс Мертенс (80)
28.10.15
21:45 ч.
Рома - Удинезе 3:1
1:0 Миралем Пянич (4), 2:0 Майкон (9), 3:0 Жервиньо (63), 3:1 Теро (77)
Торино - Дженоа 3:3
0:1 Лаксалт (26), 1:1 Лопес (28), 2:1 Запакоста (34), 2:2 Паволети (67), 3:2 Тахцидис (89-автогол), 3:3 Лаксалт (90)