Аутсайдерът Сасуоло изненада Киево и на практика го замеси в битката за спасение от изпадане в Серия “А”. При победа “летящите магаренца” се спасяваха, но сега ще трябва да треперят за съдбата си. Доменико Берарди разплака Киево с гол в 43-ата минута след асистенция на Флоро Флорес. Това беше попадение №13 за стрелеца от началото на сезона.

Почти сигурният изпадащ Катания победи Сампдория с 2:1. Себастиан Лето откри за домакините секунди преди почивката. Стефано Окака-Чука изравни след час игра. Домакините продължиха да нападат и в 63-ата минута тифозите им отново изригнаха в аплодисменти. Гонсало Берхесио опъна мрежата зад гърба на Винценцо Фиорило за 2:1. Това беше първи мач за стража от началото на сезона.
Верона повали Аталанта с 2:0 като гост. Масимо Донати в 53-ата минута и ветеранът Лука Тони в 76-ата решиха нещата. Българският национал Николай Михайлов остана извън групата на Верона за мача.

Каляри направи важна крачка към спасението, след като би като гост Дженоа с 2:1. Всичко почна добре за “грифоните”, повели с гол на французина Себастиян де Мейо още в 3-ата минута. Марко Сау (37) и колумбиецът Виктор Ибардо (87) направиха обрата пълен.

ИТАЛИЯ СЕРИЯ “А”, 34 КРЪГ
16:00 часа
19.04.2014
Лацио - Торино 3:3
1:0 Стефано Маури (42), 1:1 Ясмин Куртич (52), 2:1 Антонио Кандрева (61-д), 2:2 Панайотис Тахцидис (67), 2:3 Чиро Имобиле (89), 3:3 Антонио Кандрева (90)
16:00 часа