Сасуоло развали празника на Торино, след като в мач от 35 кръг се наложи с 3:1 като гост. Срещата трябваше да бъде тържество за феновете на „биковете“, тъй като от този двубой се сменя името на „Стадио Олимпико ди Торино“ на „Стадио Гранде Торино“. Промяната се прави в чест на великия тим на „гранатовите“ от 40-те години на ХХ век.

Никола Сансоне даде аванс на „неровердите“ още във втората минута на мача, но само пет минути по-късно Бруно Перес изравни за домакините. Сасуоло стигна до успеха с голове на Федерико Пелузо (75-ата) и Марчело Трота (90+4-ата).

Въпреки поражението Торино запазва мястото си в Серия „А“, тъй като три кръга преди края на сезона има 10 точки аванс пред зоната на изпадащите. „Биковете“ са 12-и с 42 точки. Сасуоло е седми с 52.

Резултати, програма и класиране в Италия - ТУК !!!